Prostamin Forte [recenze]: Opravdu jde o lék na prostatu?

Aktualizováno dne:

Přípravky na prostatu jsou v posledních několika letech hojně využívané. Mohou totiž podpořit normální močení a celkovou duševní pohodu, která může být narušena močovou inkontinencí a neustálým nutkáním na malou. Jenže, na trhu jsou i nejrůznější podvodné přípravky, které navíc názvem často parazitují na těch, které známe z lékárny. Jedním z nich je právě Prostamin Forte.

Asi to známe všichni. Nudíme se, nebo zrovna něco řešíme, brouzdáme po internetu a po nějaké době se dostaneme k něčemu (a někam), co vůbec neznáme. A nezřídka tím něčím bývají různé pofidérní a problematické nabídky, které ani nemusí být legální.

A tak se může stát, že to, co vypadá jako léky na prostatu, je ve skutečnosti podvod, před kterým může varovat Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL).

Přečtěte si: Recenze Uromexil Forte

Co když vám ale ta zvětšená prostata vážně nedá spát a o nějakém přípravku SÚKL zrovna nepíše? Jak v takové situaci poznat, na čem jsme?

Prostamin Forte, nebo Prostakan Forte?

Ne vždy se SÚKL dostane k vyhodnocení něčeho hned, jakmile se to někde objeví. Proto musí být kupující na internetu vždy maximálně obezřetní. Například Prostamin Forte, o kterém je dnešní článek, se po stránce názvu velmi podobá legálnímu a známému léku Prostakan Forte, který se v lékárnách prodává na řešení potíží s nezhoubně zvětšenou prostatou.

To mají podvodníci všeho druhu po celém světě obvykle společné. Název výrobku volí záměrně tak, aby v případných kupujících vyvolával pozitivní konotaci s něčím, co je známé a zavedené. Kdo si má totiž to množství doplňků a léků s předponou PROST pamatovat, že? (Na trhu máme třeba i Prostamol UNO.)

Pokud alternativu k podezřelému výrobku neznáte, jeho název stačí zadat do vyhledávače a Google vám originál za vteřinku najde.

Co dalšího je na tom podezřelé?

co je na tom podezřelé

Například to, že když klikáme na různé weby, které mají mít Prostamin Forte v nabídce, nikde nevidíme, co se má konkrétně nacházet v jeho složení. Výjimku, která potvrzuje pravidlo, představuje web Wellness4You, na kterém se uvádí, že Prostamin Forte má být nový zákrok proti prostatitidě. (Zákrok asi není úplně to správné slovo, pokud prodáváte ostatním něco, co se užívá vnitřně.)

Z uvedených informací je navíc vidět, že ten, kdo tento text psal, se snaží Prostamin Forte prezentovat jako léčebný přípravek, byť je v textu uvedeno, že má být údajně holistický. A to je opět problém. Protože bychom skoro dali ruku za to, že má jít o doplněk stravy, který o sobě však nesmí deklarovat, že má léčebné účinky.

Co má být uvnitř?

Ne, že by to bylo určující, protože nákup Prostamin Forte bychom nikomu nedoporučovali. Podle všeho v něm má být ale švédský pyl, saw palmetto, lykopen, olej z dýňových semen, houba reishi, vitamín E a vitamín B6. Některé z těchto látek má ve složení mnoho jiných ověřených a běžně dostupných doplňků stravy na podporu normálního stavu prostaty, o kterých jsme psali v hromadném článku, které bychom vám doporučili při výběru upřednostnit.

Další důvody, proč do toho nejít

další důvody

další důvody 2

Velmi problematicky vnímáme i naprostou absenci jakýchkoliv recenzí. A ty na webu zrovna nebereme v úvahu, protože pochybujeme o tom, že by byly pravdivé. Navíc, vidíme, že Prostamin Forte má založenou kartu na srovnávači Heureka, ale hodnocení je 0 % a nikdo se nesvěřil s tím, že by s ním měl nějakou osobní zkušenost.

Na Heureka se každopádně můžeme podívat na to, jaké hodnocení má web Wellness4You, ze kterého jsme primárně čerpali informace. A závěry nejsou zrovna valné.

V recenzích z roku 2019 například vidíme, že si lidé stěžují na zavádějící informace ohledně dostupnosti zboží. Také si stěžují na špatnou komunikaci a na dobu doručení. V roce 2018 si další kupující stěžoval na to, že mu obchod dodal zboží, které bylo téměř po datu spotřeby. I to v nás tedy zrovna nevzbuzuje důvěru.

Co dalšího na tom nesedí?

co na tom nesedí

Ani trochu se nám nelíbí, že Prostamin Forte vidíme v nabídce webů, které se snaží budit další záměnu se známější sítí klinik EUC. Oficiální stránky EUC však mají úplně jinou adresu. Při zhodnocování serióznosti nabídky se tedy vyplatí přihlížet i k takovým zdánlivým detailům.

I když vám ale Prostamin Forte nedoporučíme, variantu může představovat volně prodejný a ověřený doplněk stravy Uniprosta.

Už jste někdy skočili na lep podvodníkům?

Napsat komentář