Uromexil Forte [recenze]: Jde o legální přípravek?

Aktualizováno dne:

Na trhu se to doslova hemží nejrůznějšími podvodníky, kteří chtějí zneužít vaši důvěřivost k vlastnímu obohacení. Řada z nich například nelegálně prodává “léčivé přípravky”, před kterými varuje i SÚKL. Jedním z nich je třeba Uromexil Forte. Proč víme, že jde o podvod?

Uromexil Forte je přípravek, který vypadá na první pohled podobně, jako mnoho léků, jež se dají běžně sehnat v lékárně. Nemá žádné divoce vypadající balení a i jeho cena, která se po slevě pohybuje na úrovni 860,-, nevypadá příliš podezřele. Teoretickou důvěryhodnost Uromexil Forte pak nějakým způsobem dotváří výsledky na jiných webech, které o něm pozitivně informují.

Jenže, tenhle produkt rozhodně není tím, čím se zdá být. Tím spíš, že před webem, na kterém je dostupný, varuje na svých oficiálních stránkách SÚKL (Státní ústav pro kontrolu léčiv), který dlouhodobě vede seznam internetových stránek s nelegálními nabídkami neschválených přípravků.

Co o Uromexil Forte říkají veřejně dohledatelné diskuze a příspěvky z poraden? A dá se vůbec někde zjistit jeho složení?

Co je Uromexil Forte?

Z pohledu SÚKL, který je v tomto ohledu důvěryhodnou a nejvyšší autoritou, je Uromexil Forte nelegální přípravek, kterému by se měli lidé pro svou vlastní bezpečnost vyhnout obloukem. Na problematických stránkách, které jsou vedeny v jeho seznamu, se mohou prodávat padělky, přípravky, které nejsou registrovány v České republice a mnoho dalších problematických druhů zboží. Co tedy řekne SÚKL, podle toho byste se měli závazně řídit. (Dalším problematickým přípravkem ze seznamu je například Prostero.)

Hodnocení Uromexil Forte

nedoporučujeme

Uromexil Forte je rizikový doplněk stravy. Oficiální stránky budí podezřelý dojem (gramatické chyby v textu), zkušenosti lidí neodpovídají přemrštěné ceně (i když je udáno, že jde o slevu), neznáme ani přesné složení. SÚKL varuje, že jde o nelegální přípravek. Celkově vám ho tedy nemůžeme doporučit.

Zkuste raději alternativní výrobky! Srovnali jsme nejlepší přípravky na prostatu, které jsou ověřené, schválené a skutečně vám pomohou. Zkuste tedy raději je.

Co v tom vlastně je?

I přesto, že jsme na vlastní nebezpečí navštívili stránku, která Uromexil Forte nabízí, nepodařilo se nám zjistit, co je uvnitř. Už to je samo o sobě extrémně nebezpečné. Pokud nedokážete najít složení přípravku, který si chcete koupit, pak to bývá jeden ze znaků, že jde o problematický produkt.

Co na to říkají odborníci?

Na Uromexil Forte se ptá hodně lidí v různých internetových poradnách lékáren. (Takové dotazy jsme na Dr. Max zaznamenali minimálně dva.) V obou případech pracovník lékárny zpětně informoval o tom, že jde o nelegální přípravek a odkázal na oficiální stránky SÚKL (viz odkaz výše). Zároveň informují o tom, že kupující by se měli takovému přípravku vyhnout.

Přečtěte si: Prostamol Uno recenze

Co raději zkusit místo toho?

Vzhledem k tomu, že vám může nákup Uromexil Forte uškodit, nedávejte své zdraví všanc a raději vyzkoušejte ověřené alternativy, u kterých se ví, že nejde o podvod. Nejčastěji jde o volně prodejné registrované přípravky z lékárny, či o volně prodejné doplňky stravy, jejichž složení je veřejně dostupné a na které je možné dohledat větší počet uživatelských recenzí, na základě kterých se dokážete informovaně rozhodnout.

Přečtěte si: Recenze Uniprosta

Ostatně, v minulosti jsme také psali velké srovnání doplňků stravy na téma co na prostatu, kde na vás čeká přehledný souhrn jednotlivých možností.

Proč Uromexil není dobrá volba?

Pokud byste stále ještě namítali, že naše argumenty vůči Uromexil Forte nejsou dostatečně silné na to, abyste se nechali od jeho nákupu, jež přináší řadu rizik, odradit, povíme vám ještě několik dalších informací, na které byste měli brát zřetel.

Mezi varovné znaky, které poukazují na to, že na webu cz.healthlabspharm není vše tak úplně v pořádku, patří:

  • Prodej problematického zboží
  • Chybějící složení přípravků a chybějící příbalový leták (který je u léků dost důležitý)
  • Adresa obchodu je v Anglii, v podmínkách používání pak dokonce vidíme korespondenční adresu kdesi v Polsku, text je navíc ve slovenštině
  • V sekci “Kontakt s obchodem” se uvádí, že web prodává doplňky stravy (což je v rozporu s tím, že má jít údajně o lék)
  • Gramatické chyby (název sekce menu Zdravý místo Zdraví)

Nejvíce nás každopádně pobavila sekce “Zkušenosti s produkty”, kde je uvedeno následující:

Je pouze škoda, že se nám nepodařilo najít nějakou zajímavou “zkušenost” o Uromexil Forte, protože bychom se určitě dozvěděli velmi zajímavé věci.

Náš finální verdikt? Hlavně neobjednávat!

 

1 komentář u „Uromexil Forte [recenze]: Jde o legální přípravek?“

Napsat komentář