Urovico recenze: Dejte si pozor na nákup!

Aktualizováno dne:

Problémy s močovými cestami jsou v populaci celkem běžné. Mnohé z nich se navíc dají dostat pod kontrolu díky volně prodejným doplňkům stravy s bylinkami a lékům, které se dají sehnat bez předpisu v lékárně. Zároveň je ale třeba dávat pozor, protože na lidském zoufalství vydělává řada podvodníků, mezi které patří i Urovico.

Pokud trpíte močovou inkontinencí, věříme, že jde o velmi nepříjemný problém, který se s velkou pravděpodobností snažíte nějak zakrýt. Například nošením inkontinenčních vložek a speciálního prádla, které vám umožní vykonávat vaše běžné každodenní aktivity bez nežádoucích trapasů.

Někteří lidé jdou ještě dál a zkouší volně prodejné prostředky. Nemusí jít jen o doplňky stravy, ale i o klasické léky. A právě tady byste se měli mít opravdu na pozoru, protože ne každý proklamovaný zázrak je v našich končinách legální.

To je případ Urovico, které lze naprosto otevřeně označit za podvod. Jak to víme? Především proto, že před ním varuje SÚKL, což je Státní ústav pro kontrolu léčiv. (A který je zároveň v tomto ohledu jednou z nejvyšších autorit.)

Co dalšího na tom nehraje?

Stejně, jako u problematického přípravku Prostero, o kterém jsme taktéž v minulosti psali, i nelegální léčivo Urovico vykazuje na první pohled řadu dalších nesrovnalostí.

Kromě upozornění SÚKL na oficiálních stránkách je k zamyšlení:

  • Absence prodeje Urovico (který by měl být lékem) v lékárnách
  • Absence oficiálních stránek
  • Velké množství podvodných článků na internetu, které se vás snaží o výhodách Urovico opakovaně přesvědčit
  • Nemožnost dohledat, kdo za tímto výrobkem stojí (což by mělo být výstražným znamením i v případě, že uvažujete o nákupu jiného přípravku, na který narazíte na internetu)

Ze zvědavosti jsme na jeden z článků klikli. (Konkrétně šlo odkaz na nějaký medicalblog.) Článek není možné normálně přečíst, protože jde o velmi špatně napsaný český text. (Jak přesně si chcete interpretovat: “Specialni dietni plany Urovico nebo nutricni zmeny.” A podobně.) Také nedokážeme zjistit, co je ve složení, takže v tom lepším případě to nebude fungovat. V tom horším vám to ublíží.

Existují alternativy?

Naštěstí pro vás není Urovico jediným přípravkem na trhu, který můžete v případě potíží s močením vyzkoušet. Na mnohé volně prodejné doplňky stravy a další přípravky jsme již psali samostatné recenze, takže by pro vás neměl být problém si některý z nich vybrat. Kromě toho, že mnohé z nich se prodávají v lékárnách, na oficiálních stránkách najdete povinně udávané údaje o výrobci/provozovateli webu. Před žádným z těchto přípravků navíc nevaruje SÚKL nebo jiná důvěryhodná instituce.

Vyzkoušet tedy můžete třeba:

A mnoho dalších.

Nesedejte tedy na lep podvodníkům a raději si vyberte něco, o čem nejsou pochybnosti, zda je to skutečně v pořádku.

Naletěli jste někdy na nějaký podobný podvod?

 

Napsat komentář