Bylinky na prostatu a močové cesty: Které skutečně pomohou?

Aktualizováno dne:

Problematická prostata je tak častým problémem, že už mu mnoho z nás snad ani nevěnuje pozornost. To je ale chyba, protože její nezhoubné zvětšení může zásadně snižovat kvalitu vašeho života. Víte, které bylinky byste měli na tento problém vyzkoušet?

Nezhoubně zvětšená prostata je problém, se kterým se setkává velké množství zralých mužů. Zajímavostí je, že se jí připisuje několik fází růstu, kterými v průběhu života muže prochází. První fáze připadá na období puberty, kdy dojde k jejímu až dvojnásobnému zvětšení. Co ale možná nevíte je to, že další fáze jejího růstu začíná někdy kolem 25. roku. Tento proces pokračuje až do konce života.

Vzhledem k tomu, že ve středním a pokročilejším věku už může z původního stavu prostata dost vyrůst, znamená to příchod mnoha nežádoucích komplikací a potíží. Středem prostaty totiž prochází močová trubice, která může být jejím zvětšujícím se objemem utlačovaná.

Mezi nejčastější příznaky zvětšené prostaty patří:

Jak tedy vidíte, problémy s nezhoubně zvětšenou prostatou byste určitě neměli ignorovat, protože vám mohou celkem zatopit. (Byť by šlo třeba o únavu a menší produktivitu v práci, kterou by mohlo způsobit časté noční močení.)

Řada mužů při problémech s nezhoubně zvětšenou prostatou sahá po doplňcích stravy s bylinkami na podporu močových cest a normálního stavu prostaty.

Víte, které bylinky byste v nich měli hledat?

Přírodní přípravky na zvětšenou prostatu

Doplňky stravy na zvětšenou prostatu se tradičně prodávají bez předpisu, takže se stačí stavit do vaší nejbližší lékárny. Na trhu jich ale existuje velké množství, takže nemusí být snadné se orientovat v tom, který vám nabídne nejlepší složení.

Kdybychom vám do toho mohli trochu mluvit, vybrali bychom si takový doplněk stravy na podporu normálního stavu prostaty a močových cest, který obsahuje širší komplex bylinek a dalších látek, které se doplňují navzájem, spíš než takový, který obsahuje jednu nebo dvě.

Ve složení těchto doplňků stravy bychom pak cíleně hledali:

A další.

Například saw palmetto se tradičně používá na potíže, které se spojují s nezhoubně zvětšenou prostatou. To samé vám může nabídnout i slivoň africká, která se spojuje s podporou normálního průtoku moči močovou trubicí, což by mělo usnadnit vyprazdňování.

Naše babičky také ve velké míře spoléhaly na kopřivu dvoudomou. Její užívání může snížit četnost močení. Také může podpořit klidný noční spánek, protože by měla omezovat časté noční návštěvy toalety.

Jakým dalším látkám dát v doplňcích stravy zelenou?

Jak už jsme se zmínili o pár řádků výše, ne vždy se v doplňcích stravy na prostatu používají jen bylinky. Celkem často se do nich přidávají i další látky přírodního původu, které mohou podpořit normální stav močových cest.

Patří sem třeba:

  • Brusinky
  • Lykopen
  • Zinek
  • Zelený čaj

Jak jistě víte, brusinky se tradičně spojují s normálním stavem močových cest, především pak s prevencí zánětů. Lykopen se zase spojuje s normálním stavem prostaty. Zelený čaj je znám pro svůj obsah antioxidantů, které mohou podpořit boj těla proti nežádoucím zánětům. Co se týče zinku, jeho nedostatek v organismu se začal spojovat s větším rizikem vzniku nezhoubně zvětšené prostaty.

Nyní už tedy víte, že dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy na prostatu a močové cesty s obsahem několika látek je cesta, po které se můžete vydat i vy.

Zdroje informací

https://www.healthline.com/health/enlarged-prostate/natural-remedies – 6 přírodních prostředků na nezhoubně zvětšenou prostatu (anglicky)

https://www.medicalnewstoday.com/articles/321231 – 10 přírodních tipů na zvětšenou prostatu (anglicky)

Napsat komentář