Urivac na močové cesty: Opravdu je účinný?

Aktualizováno dne:

Péče o močové cesty a jejich normální kondici je nikdy nekončící práce, do které vám může kdykoliv vpadnout infekce močových cest, nebo nějaký jiný problém, který naruší vaši pohodu. Jaké jsou ale zkušenosti s doplňkem stravy Urivac? A nemá nežádoucí účinky?

Vzhledem k tomu, že se močová trubice nachází poblíž otvorů, ze kterých se do ní mohou dostat nečistoty, a vzhledem k tomu, že zhruba polovinu populace čekají od určitého věku potíže s normálním vyprazdňováním močového měchýře (vlivem zvětšené prostaty), zánět močových cest na sebe nemusí nechat příliš dlouho čekat.

Jenže, doplňky stravy na podporu normálního stavu močových cest, po kterých můžeme v momentech krize sáhnout, nejsou srovnatelně výhodné. Ve složení některých totiž nenacházíme to, co je pro normální stav močových cest potřeba. Takže se můžeme nevědomky oddalovat od cílové rovinky.

Je to případ doplňku stravy Urivac?

Co je Urivac

co je urivac

Urivac je volně prodejný doplněk stravy na podporu normální funkce močových cest, který se dá sehnat v mnoha různých lékárnách. Zajímavostí je, že má jít o patentovaný výrobek, který je vytvořen za pomoci nejmodernějších biotechnologických a purifikačních technologií.

Co je v jeho složení?

urivac složení

Ve složení Urivac překvapivě nacházíme pouze mikroorganismy, které mají podpořit vznik imunity močových cest. (Jde o vysoce přečištěné neškodné části inaktivovaných mikroorganismů, které patří k nejčastějším původcům infekcí močového ústrojí.)

Mezi nimi najdeme:

 • Klebsiella pneumoniae lysatum cryodessicatum (CCM 7589)
 • Pseudomonas aeruginosa lysatum cryodessicatum (CCM 7590)
 • Enterococcus faecalis lysatum cryodessicatum (CCM 7591)
 • Escherichia coli lysatum cryodessicatum (CCM 7593)
 • Proteus mirabilis lysatum cryodessicatum (CCM 7592)
 • Propionibacterium acnes lysatum cryodessicatum (CCM 7083)

Ve srovnání s jinými doplňky stravy, na které jsme psali recenze, neobsahuje například brusinky, bylinky (jako je přeslička rolní), ani žádné další látky.

Urivac cena a způsob užívání

V lékárnách se cena za Urivac (30 kapslí) pohybuje kolem 490,-. Dále je důležité správně dodržovat schéma, které je uvedeno výrobcem.

To znamená, že prvních deset dní byste měli užívat 1 kapsli denně. Poté byste měli užívání Urivac přerušit na 20 dní. A následně opět berte 10 dní 1 kapsli denně. Po skončení tohoto základního cyklu je možné pokračovat se stejným schématem užívání.

Hodně lidí však zajímá, jestli je možné kombinovat Urivac a antibiotika. I přesto, že jde o pouze o doplněk stravy a nikoliv o lék, v poradně jedné z lékáren bylo tázajícímu se doporučeno, aby s užíváním tohoto doplňku počkal až do skončení antibiotické léčby.

Má nežádoucí účinky?

Vzhledem k tomu, že jde jen o doplněk stravy, a vzhledem k tomu, že mikroorganismy v tomto doplňku jsou pročištěné a inaktivované, Urivac by neměl mít vedlejší účinky.

Jaké jsou s ním zkušenosti?

Vzhledem k tomu, že se doplněk stravy Urivac už nějakou dobu prodává, o zkušenosti uživatelů rozhodně není nouze. Například na srovnávači Heureka je s ním spokojeno 90 % recenzentů, což není vůbec špatné.

Z hodnocení se dozvíme, že:

 • Jsou s ním lidé spokojeni
 • Jim tento doplněk stravy pomáhá při opakovaných problémech s močovými cestami
 • Se snadno užívá a funguje
 • Tento přípravek pomohl dostat se z nejhoršího
 • Tento přípravek užívají na doporučení urologa
 • Vnímají zlepšení potíží už zhruba po týdnu užívání
 • Jim moc nevyhovuje vyšší cena, na druhou stranu, díky specifickému schématu jim tento produkt dlouho vydrží

urivac zkušenosti

urivac zkušenosti

Z uživatelských recenzí se nám nepodařilo zjistit, že by měl s jeho užíváním někdo někdy nějaký problém. Některým lidem ale opravdu může vyhovovat víc standardní doplněk stravy s obsahem bylinek a dalších látek na podporu normální činnosti močových cest (přeslička, D-manóza, zlatobýl a jiné), takže je možné, že než najdete svého favorita, budete chtít vyzkoušet i konkurenční výrobky.

Jakou zkušenost máte s užíváním doplňku Urivac vy? Pomohl vám?

Napsat komentář