Urotrin: Varuje před ním Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI)

Aktualizováno dne:

Podvodné přípravky rostou doslova jako houby po dešti. To zjednodušeně řečeno znamená, že zatímco informujeme o jednom, na scéně se mezi tím objeví nějaký další, před kterým je třeba varovat. Do této kategorie spadá i Urotrin, před kterým varuje dokonce SZPI.

Močové ústrojí, a zvlášť to mužské, je s narůstajícím věkem náchylnější k nejrůznějším potížím. A to klidně i s prostatou. Problém je v tom, že zoufalosti lidí zneužívají podvodníci, kteří si nechají za nefunkční (a mnohdy nelegální) přípravek pořádně zaplatit.

Jedním z těch, které byste si rozhodně kupovat neměli, je Urotrin, před kterým varuje nejen Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL), který ho na černé listině nelegálních přípravků vede od roku 2020, ale také Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI).

Co vám podvodníci slibují? A jaké existují legální alternativy?

O Urotrin

co je urotrin

Urotrin na stránkách, které již bohužel nejsou k dispozici, vyvolával dojem, že jde o léčivý přípravek. A to i přesto, že by teoreticky mělo jít jen o doplněk stravy, který žádné léčivé vlastnosti nemá a ani mít podle naší legislativy mít nesmí.

V čem byly další problémy?

urotrin nelegální přípravek

Mezi další typické problémy patří neuvádění povinných informací o tom, kdo je provozovatelem webu. Velkou chybou jsou i chybějící obchodní podmínky, které jsou pro všechny e-shopy a prodejní weby povinné.

Dále:

  • Byl původní web registrován na Bahamách
  • Byly na webu neschválené informace, včetně nepovolených zdravotních tvrzení
  • Nebylo možné dokončit objednávku přímo na webu, ale po uvedení informací se s kupujícím spojil operátor, který s ním dokončil objednávku

A to ještě rozhodně není všechno.

V průběhu času se na Urotrin ptali lidé v internetových poradnách známých lékáren. Nikoho nejspíš nepřekvapí, že ve všech případech lékárníci lidem řekli, že jde o neschválený a problematický přípravek, který by si určitě neměli kupovat.

Ještě jednou pro jistotu dodáme, že pokud před něčím varují státní instituce, které se zabývají příslušnou problematikou a dozorem, pak není na místě cokoliv zpochybňovat. Takový výrobek si jednoduše nekupujte, a to ať vám anonymní prodejce naslibuje cokoliv.

Co si z toho vzít?

Z nákupu Urotrin sice nic nebude, ale to neznamená, že na podporu normálního stavu prostaty a močových cest nemůžete vyzkoušet něco jiného. Stačí, když zabrousíte do našeho článku o prostatě, ve kterém zmiňujeme i konkrétní doplňky stravy, které mohou vhodně doplnit celkovou změnu životního stylu.

Vzhledem k tomu, že tyto doplňky stravy splňují platnou legislativu, snadno dohledáte provozovatele webu/výrobce a nechybí jim registrace, máte jistotu, že s nimi nešlápnete vedle.

Napsat komentář