Erektilní dysfunkce: Lze zkusit bylinky? Pomůže urologie?

Aktualizováno dne:

O erektilní dysfunkci se ve společnosti moc nemluví. Jelikož se u mužů klade velký důraz na jejich sexualitu, ze strachu z posměchu a odsouzení ji před ostatními raději důkladně skrývají. To je ale chyba, protože se správným postupem ji můžete dostat pod kontrolu. Jak na to?

Erektilní dysfunkce je porucha, která (alespoň občas) postihuje velké množství mužů. Mladí ji mohou mít jen občas, třeba kvůli neshodám v partnerství nebo kvůli zvýšenému pracovnímu tlaku, který s sebou přináší zvýšenou hladinu stresu. U starších mužů může být na vině například nějaký zdravotní problém.

Jelikož si většina společnosti myslí, že hodnota muže spočívá v tom, že dokáže uspokojit mnoho sexuálních partnerek, je naprosto pochopitelné, že muži, kteří s ní bojují, se k ní raději vůbec nehlásí. To je ale chyba, protože tím jen prodlužují své trápení.

Jak tedy postupovat?

Návštěva urologa

Opakujeme to stále dokola, ale jelikož se říká, že jde o matku moudrosti, povíme vám to i dnes. Specialistou na mužské reprodukční ústrojí je urolog, který dovede diagnostikovat široké spektrum problémů. Pokud tedy chcete správnou diagnózu, určitě byste se měli obrátit zrovna na něj.

Ovšem, není to tak jednoduché. Urolog vám sice poví, že trpíte erektilní dysfunkcí, její příčina ale může spočívat v oblasti, kterou ovládá praktický lékař, nebo jiný specialista. (Ze zdravotních příčin může erektilní dysfunkci způsobovat vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol, obezita a mnoho dalších.) U některých mužů je navíc erektilní dysfunkce způsobena i psychikou, takže v tomto případě vám ani zásah praktika nemusí nutně pomoci.

Bylinky na erekci

Někdy se stane, že vás specialisté opravdu důkladně prohlédnou, ale nepřijdou na to, že s vámi něco je. To bývá pro řadu lidí opravdu frustrující zkušenost, protože jejich problém obvykle přetrvává.

V tomto ohledu pro vás může být volbou užívání bylinných doplňků stravy na podporu erekce, které obsahují macu peruánskou, kotvičník zemní a ženšen pravý (u ženšenu je extrémně důležité, aby muži hledali ve složení právě tento název, protože například sibiřský ženšen, který se občas přidává do doplňků stravy pro muže, je úplně jinou rostlinou, která nemá s klasickým ženšenem vůbec nic společného). Tyto bylinky podporuje libido, energii a sexualitu, takže by vám měly pomoci zažehnout nový plamen vášně. (Zvlášť, když v doplňcích stravy bývají kromě bylinek i další látky, které podporují organismus v jeho normální činnosti.)

Psychická pomoc

Pokud je to potřeba, určitě neuděláte nic zlého ani v případě, když se obrátíte na odborníka na psychické zdraví, který vám pomůže tuto situaci ustát. (Zajít k němu můžete prakticky ve všech fázích procesu.)

Hodně lidí se bojí k těmto lidem chodit, protože mají strach, že je bude jejich okolí považovat za blázny, určitě byste se ale neměli poddávat předsudkům. Začít můžete obyčejnou terapií. Terapeut se s vámi bude pravidelně scházet a doporučí vám různé tipy a triky, které vám pomohou lépe zvládat stres a další vyhrocené situace, se kterými se můžete ve svém životě pravidelně setkávat. (Pokud dysfunkce pramení ze špatné atmosféry ve vztahu, můžete se po domluvě vydat i na párovou terapii.) O něco silnějším kalibrem je psycholog, který dovede diagnostikovat psychické poruchy a závislosti, se kterými umí následně pracovat. V případě deprese pak může pomoci psychiatr, který má pravomoc předepisovat pacientům léky. (Takže se opravdu nemusíte bát, že po sezení u něj automaticky skončíte v léčebně.)

Změna životního stylu

Lidská sexualita významně reaguje na náš dlouhodobý životní styl, proto je vhodné se zaměřit i na to, jak vypadá vaše každodenní životospráva. Pomáhá například osvojení relaxačních technik (meditace, jóga…), pravidelné sportování, zdravý jídelníček a dostatek spánku. U mužů je hodně důležitá i ztráta nadbytečné tělesné hmotnosti, protože vyšší hmotnost může mít negativní vliv na normální hladinu testosteronu. V neposlední řadě také můžete vyzkoušet Kegelovy cviky na posílení svalů pánevního dna.

Zdroje informací

https://www.everydayhealth.com/pictures/lifestyle-changes-natural-treatments-erectile-dysfunction/ – 8 přírodních prostředků na erektilní dysfunkci (anglicky)

https://www.medicalnewstoday.com/articles/322086 – Dá se zvrátit erektilní dysfunkce? (anglicky)

Napsat komentář